Seznam pobytových akcí

Líchovy 2019 - letní tábor
AKTUÁLNĚ

Líchovy 2018 - letní tábor

Janov 2018 - jarní pobyt

Janov 2017 - pozimní pobyt

Pařez 2017 - letní tábor

Janov 2017 - zimní pobyt

Janov 2016 - pozimní pobyt

Líchovy 2016 - letní tábor

Janov 2016 - zimní pobyt

Podzim 2015 - podzimní pobyt

Léto 2015 - letní tábor

Zima 2015 - zimní pobyt

Janov 2014 - podzimní pobyt

Líchovy 2014 - Letní tábor

Janov 2014 - zimní pobyt

Líchovy 2013 - tábor

Janov 2013 - zima

Janov 2012 - podzim

Líchovy 2012 - tábor

Janov 2012 - zimní pobyt

Janov 2011 - pobyt

Líchovy 2011 - tábor

Líchovy 2010 - tábor

Líchovy 2009 - tábor

Líchovy 2008 - tábor

Hradiště 2007 - tábor

Šenov 2006 - zima

Janov 2006 - podzim

Březejc 2006 - tábor

Janov 2005 - podzim

Březejc 2005 - tábor

Šenov 2004 - tábor

Rožnov 2003 - tábor

Zámostí 2002 - tábor

Březejc 2001 - tábor


Janov nad Nisou 2017 - podzimní pobyt (5 dnů)

místo:   Hotel Velký Semerink Hotel - foto
termín:   15. listopadu 2017 až 19. listopadu 2017
odjezd:   15. listopadu 2017 (středa) v 17:00 z Liberce - Rybníčku
příjezd:   19. listopadu 2017 (neděle) mezi 14:00 a 14:15 do Liberce na Rybníček
doprava:   autobusem
programové téma:  SILVESTR PŘED SILVESTREM
cena:   2.500,- Kč
vedoucí pobytu:  Kateřina Zelenková
programová vedoucí:  Michaela Soukupová
zdravotník:  Amálka Baierová, Kateřina Silná

AKTUÁLNĚ: Janov nad Nisou 2017 - podzimní rehabilitační pobyt (5 dnů)

15.listopadu - 19. listopadu 2017


Na pobyt se letos přihlásilo 20 klientů a 12 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně dejte Like naším stránkám na Facebook

Aktuální dění z podzimního pobytu 2017 - živý deník.

VIP hosté oslav:  
 
Marek Bradáč
Hana Bobvošová
Ondřej Bystřický
Jana Hrudková
Zdeněk Jaroš
Ladislav Kantorík
Markéta Kočová
Tereza Koňaříková
Vít Kouřil
Sabina Majerechová
Jan Matys
Luboš Pavlíček
Marcela Poštůlková
Jana Roučková
Martin Slavík
Tomáš Soukup
Ladislav Sviták
Věra Šenkýřová
Klára Vávrová
Nela Varmužová
Organizátoři oslav:   Vlaďka Bajerová
Jiří Blekta
Honza Borovička
Blanka Čáslavská
Ondřej Dragoun
Kristýna Drapačová
Andrea Fizérová
Lucka Kavinová
Petr Krčmář
Kačka Silná
Michaela Soukupová
Jan Trejbal
Pavel Vávra
Kateřina Zelenková

středa, příjezd

Vážení přátelé, kamarádi. Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vydali s naší super partou na podzimní pobyt. Letos jsme však udělali změnu. Velikou změnu. Vyměnili jsme tradiční místo, které po léta bylo v Hotelu Velký Semerink v Janově nad Nisou za nový, o dost lepší hotel. Je umístěn v Janově nad Nisou, což je o dost blíž Liberci, než je Janov nad Nisou, takže jsme ušetřili i nemalé finanční prostředky. Hotel má krásné jméno - Hotel Velký Semerink.
K odjezdu jsme se sešli už v 17:00 na tradičním místě - v Liberci Na Rybníčku. Po nezbytných organizačních záležitostech jsme se vydali vstříc novým zážitkům. Trochu nám to sice zkomplikoval autobus, který se rozhodl uvíznout na nevinném hrbu cca 300 m před hotelem, na druhou stranu nás tento "incident" ubezpečil, že jsme vskutku na horách. Po příjezdu následovala rychlá večeře v podobě výborné hnědé omáčky s masem a rýží. Po večeři jsme měli na pilno. Část skalních příznivců Bílých tygrů Liberec zahájila zběsilý útok na dětskou místnost hotelu, kde jistí dobrodinci z našich řad během večeře nainstalovali dataprojektor s veledůležitým zápasem Liberec - Sparta. V prodloužení Liberec nakonec zdolal Spartu 5:4 v prodloužení. Tím byla dobrá nálada tohoto večera zachráněna. Po zápase (resp. 3. třetině, protože 1. třetinu jsme strávili na Rybníčku a 2. třetinu jsme se houpali na asfaltovém hrbu nad hotelem) jsme se sešli v jídelně a hráli naše velmi oblíbené hry Dřevo nos a Hádej, kdo jsem. Ovšem - za důležitou zmínku stojí další část našeho spolku, která se vydala vstříc zdravotní kůře ve zdejší sauně. Proč tuto skupinu vyzvihujeme? Jenoduše proto, že až po příchodu do sauny všichni zjistili, že to správce a majitel hotelu v jedné osobě myslí vážně a ve sprše teče jen studená voda. A to tak studená, že to až cinkalo, jak zmrzlé krystalky ledu narážely na dlažbu. Ale, všichni se k této výzvě postavili čelem. Tedy až do té doby, než přišel Óňa s informací, že našel srchu s průtokovým ohřívačem vody. A u něj byla zároveň i vytopená výřivka... No, co si budeme nalhávat - sauna tímto u některých jedinců vzala za své. Ale co, vždyť jde jen a jen o pohodu a legraci, které si tu všichni užíváme plných doušků. A co se děje teď? Fanušci jsou vyčerpaní fanděním, Dřevonosové hrou a saunaři pocitem dobré práce pro své tělo. Každopádně všichni už krásně oddychujeme ve svých postýlkách a těšíme se na další krásné zážitky následujícíh dní.

den 2., čtvrtek

Dnešní den byl započat vcelku obyčejně. To máte tak... ráno vás probudí budík, ten zašlapete do země a ještě chvilku se přemlouváte, než si uvědomíte, že jste na úžasném podzimním pobytu v Janově s partou ještě úžasněších lidí a je hned jasno. To vás takovým způsobem vypálí z postele, že z toho někteří jedinci nemájí doteď ustláno. Po vydatné snídani na téma "sýrové, šunkové, jogurtové, lupínkové a další pochutinové variace" jsme se přemístili do zdejší sokolovny ke krátké, za to intenzivní rozcvičce. Poté, co se teplota v tělocvičně zvedla o celých 0.8 st z 15 st na 15.8 st, přestal nám mrznout úsměv na rtech a začala ta pravá zábava! Skrze balónkovou bitvu, košíkovou, plnění nejrůznějších úkolů a svačinu jsme se dopracovali do hudebně-výtvarné soutěže, kde jsme hádali písničku podle kresby. Co je ale hlavně důležité - za všechny soutěže jsme získávali lístky do tomboly! K obědu jsme měli výborné kynuté knedlíky s višněmi polité tvarohem a máslem. Po tomto vydatném obědu následoval zasloužený polední klid a po něm super procházka prosluněným odpolednem. Bylo tak teplo, že jsme dokonce přemýšleli, zda se nepůjdeme vykoupat. Jistí jedinci dokonce podnikli určité kroky k tomuto smělému plánu, který se ale přese všechno nakonec neujal. Po příchodu domů nastala pořádná zábava! Nejprve jsme se převlékli do pyžam :-). Poté jsme všichni pogratulovali Zdendovi a Vítkovi k nedávným narozeninám. Následovalo vyhodnocení tomboly a další série úžasného zpěvu Bláni a Honzy. A hurá na večeři. Resp. na kuře s brambory. A co následovali po večeři? Úžasná párty s živou hudbou v podání Helenky Vondráčkové, Nadi Urbánkové, Heidy Janků, Dary Rollins a mnohých dalších. A to v podání travesty skupiny, se kterou jsme prořádili celý zbytek večera. Byla to úžasná zkušenost, krásná podívaná a skvělá atmosféra. Pařili jsme až do deseti hodin. Teď už všechno osazenstvo Velkého Semerinku spokojeně oddychuje.

den 3., pátek

Popis dnešního dne nebude tak bohatý, jako těch předešlých, za což se čtenářům úupřímně omlouváme. Přeci jen už síly trochu ubývají, a to zejm, po dnešním dni, kdy jsme se vskutku vyřádili do sytosti. Ale popořadě. Ráno jsme se po snídani sešli v naší útulné společenské místnosti a zahráli si několik super her, které nás rozhýbali a pobavili zároveň. Vyjmenovávat všechny by bylo na dlouho, ale vězte, že to stálo za to. Za všechna vítězství jsme samozřejmě sbírali lístky do tomboly. Po svačině jsme se přesunuli ke krbu a znovu jsme soutěžili, protože odměn ve formě výherních lístků do tomboly není nikdy dost. Nutno konstatovat, že soutěže byly sestaveny tak, aby se každý z účastníků pobytu uměl zapojit a to se také velmi dobře povedlo. K obědu jsme měli tentokrát špagety s omáčkou a sýrem. A po poledním klidu jsme konečně rozjeli Silvestrovské oslavy. Nejprve jsme si s Honzou a Bláňou a jejich hudebními vložkami opět rozdali bohatou tombolu. Na tomto místě je nutno poděkovat všem sponzorům! Dále jsme si zatančili, ovšem s tím, že bylo nutné plnit různé legrační úkoly. Následovala legrační vystoupení jednotlivců, klientů i vedoucích v pravé Silvestrovské estrádě. Poté jsme se přesunuli na výtečnou večeři v podání Silvstrovského guláše! Moc děkujeme panu Pytlounovi z Liberce, který nám tuto výtečnou baštu připravil. A nejen jí. Po celou další část večera jsme měli k dispozici chlebíčky, obložené mísy, výborné pití... Prostě paráda. Vrcholem večera bylo vystoupení hudební skupiny Calypso z Prahy a následující půlnoční ohňostroj před hotelem. A co následovalo poté? Se hudební skupinou se nám nechtělo loučit, tak jsme s nimi tancovali až do rána. Teď už je těsně před půlnocí (skutečnou) a všichni už hodnotíme zážitky dnešního dne ze svých postýlek.

den 4., sobota

Čtvrtý den našeho pobytu byl opět započat kvalitní snídaní ve formě švédského stolu. Snídaně byla dnes trochu posunutá (z 8.00 na 8.45), takže jsme si mohli lehce přispat. Po snídani jsme už ale měli plné ruce práce s přípravou na dnešní novoroční výlet. Pan řidič přijel na čas, takže již v 10.38 jsme byli nalodění a vyjížděli jsme směr Harrachov. Zde nás pan řidič zavezl až na autobusové nádraží a my tak mohli pohodlně začít stoupat směrem k Mumlavským vodopádům. Cesta to byla velmi příjemná, stihli jsme během ní i úžasný oběd ve formě kuřízku z balíčků připravených naším šikovným panem kuchařem. Z vodopádů jsme byli všichni nadšeni, jsou to opravdu krásné přírodní úkazy. Teplota vzduchu se pohybovala na příjemných 0,5 st. :-) Po nezbytném občerstvení v místní dřevěnce jsme nakonec v 13.56 zahájili sestup zpět do základního tábora na autobusovém nádraží. Náš původní plán, projít centrum Harrachova, však ztroskotal, neboť v oblasti základního tábora panovaly sice lepší povětrnostní podmínky (celý 1 st C), avšak sil vydaných na sestup, výrazně ubylo. Do Janova jsme se dostali v cca 16.23. Čas do večeře jsme ztrávili nutným odpočinkem, který jsme prokládali vzpomínkovými fotografiemi a videi z letních táborů. Nutno říci, že byla skutečně legrace. Těsně před večeří jsme si také pustili prezidentský novoroční projev. Ve zdravici, kterou nám pan prezident adresoval, vyzdvihnul naši práci během celého tohoto roku a slíbil nám, že nám i v roce 2018 zachová svou přízeň. Jinak jsme se nic konkrétního nedozvěděli, jak už to u politických projevů bývá ;-). Po večeři následovala úžasná sauna v kombinaci se soutěží Janovská tvář má známý hlas. Večerní program jsme ukončili v rovných 22.47. Nyní už všichni zaslouženě odpočívají.

den 5., neděle

Dnešní den je poslední pobytový. Plný melancholie a sentimentu. Od rána balíme, uklízíme, přenášíme z místa na místo, chodíme nahoru a dolů. Ale už se všechny tyto naše činnosti pomalu chýlí ke konci a my se budeme pomalu ubírat do našeho nahrávacího studia, kde nám Honza s Blankou naposledy zahrají naše oblíbené písničky. Takto vyplníme poslední pobytový čas zbývající do oběda. Po obědě je již objednán pan řidič s úžasným nízkopodlažním autobusem a kolem 14.00 nás můžete očekávat na Rybníčku! Už nyní se na vás těšíme. A nejen to... Už začínáme plánovat další pobytovou akci! Musíme, neboť nám zbyla ještě spousta nápadů a er, které jsme na tomto pobytě nestihli. Tak naviděnou, přátelé!