Seznam pobytových akcí

Líchovy 2020 - letní tábor
AKTUÁLNĚ

Líchovy 2019 - letní tábor

Líchovy 2018 - letní tábor

Janov 2018 - jarní pobyt

Janov 2017 - pozimní pobyt

Pařez 2017 - letní tábor

Janov 2017 - zimní pobyt

Janov 2016 - pozimní pobyt

Líchovy 2016 - letní tábor

Janov 2016 - zimní pobyt

Podzim 2015 - podzimní pobyt

Léto 2015 - letní tábor

Zima 2015 - zimní pobyt

Janov 2014 - podzimní pobyt

Líchovy 2014 - Letní tábor

Janov 2014 - zimní pobyt

Líchovy 2013 - tábor

Janov 2013 - zima

Janov 2012 - podzim

Líchovy 2012 - tábor

Janov 2012 - zimní pobyt

Janov 2011 - pobyt

Líchovy 2011 - tábor

Líchovy 2010 - tábor

Líchovy 2009 - tábor

Líchovy 2008 - tábor

Hradiště 2007 - tábor

Šenov 2006 - zima

Janov 2006 - podzim

Březejc 2006 - tábor

Janov 2005 - podzim

Březejc 2005 - tábor

Šenov 2004 - tábor

Rožnov 2003 - tábor

Zámostí 2002 - tábor

Březejc 2001 - tábor


Janov nad Nisou 2015 - podzimní pobyt (6 dnů)

místo:   Hotel Velký Semerink Hotel - foto
termín:   27. října 2015 až 1. listopadu 2015
odjezd:   27. října 2015 (úterý) v 17:00 z Liberce - Rybníčku
příjezd:   1. listopadu 2015 (neděle) mezi 14:00 a 14:15 do Liberce na Rybníček
doprava:   autobusem
programové téma:  kouzlo českých tradic
cena:   2.600,- Kč
vedoucí pobytu:  Ondřej Dragoun
programový vedoucí:   Jiří Blekta, Michaela Soukupová
zdravotník:   Petra Krčmářová

AKTUÁLNĚ: Janov nad Nisou 2015 - podzimní rehabilitační pobyt (6 dnů)

27. října - 1. listopadu 2015


Na rehabilitační pobyt se letos přihlásilo 25 klientů a 16 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook.

Aktuální dění z podzimního pobytu 2015 - živý deník.

someliéři:  
 
Jana Hrudková
Jana Roučková
Věra Šenkýřová
Nela Varmužová
Hana Varmužová
Marcela Poštůlková
Klára Vávrová
Andrea Sabová
Tereza Koňaříková
Markéta Kočová
Martin Slavík
Ondřej Bystřický
Pavlíček Lubomír
Jan Matys
Tomáš Soukup
Marek Bradáč
Zdeněk Jaroš
Ladislav Sviták
Rudolf Kubín
Markéta Kočová
Sabina Majerechová
Aleš Daníček
Vít Kouřil
Vladimír Kuklík
Tomáš Hoidekr
vinaři:   Míša Soukupová
Lucka Reváková
Blanka Čáslavská
Kateřina Zelenková
Kateřina Kaňková
Kateřina Gombošová
Zuzka Krausová
Ondřej Dragoun
Jiří Blekta
Pavel Vávra
Petr Krčmář
Lukáš Urban
Martin Spudich
Petra Krčmářová
Veronika Mireková
Michaela Tichá
Matěj Bradáč

úterý, přejezd a příjezd

Už na úvod pobytu jsme se začali malým úspěchem. Sešli jsme se. Tedy spíše sjeli. Většina dorazila hromadně z Liberce Rybníčku, ale byli i skupiny, které na janovský hotel Velký Semerink mířili z jiných směrů. Po večeři jsme se seznámili se zítřejším tématem, vinobraním.

středa - vinobraní

Středeční den začal po rozdělení na oddíly chlapců a dívek. V tomto rozložení se soutěžilo po celý den. První soutěž otestovala naší kreativitu. Oddíly dostaly za úkol vytvořit vinný hrozen. Jak jsme se úkolu zhostili, můžete vidět na fotografiích níže. Zajímavé je, že oba oddíly použily totožný stavební materiál v podobě nafukovacích balónků. S těmi jsme si posléze udělali balónkovou bitvu. Nejlepší bojovníci byli opravdu na roztrhání. Následoval sběr výběrových bobulí, ze kterých jsme následně pasírovali vinný mošt. Po večeři jsme si zahráli kvíz na pojmenování známých osobností. Zítra nás čekájí další krásné české tradice. Masopust a dožínky o kterých Vám budeme opět referovat.

čtvrtek - masopust a dožínky

Dnešní den jsme toho měli až na hlavu. Představte si, že jsme během dne oslavili nejen masopust, ale i dožínky. K tomu všemu je samozřejmě nutná příprava. Každý účastník dopoledního masopustu si nejprve musel vytvořit masku zvířete. Masopustnímu reji předcházela pomenáda a každému výtvoru patřily náležité ovace. Masopust trval až do obědu, kdy nám na talíři k obědu přistál kus kuřete s bramborovou kaší. Tady už přeci nemůže být o masopustu žádná řeč. Odpoledne se za námi přijela podívat vzácná navštěva. Stejně jako na letní tábor se za námi i na pobyt přijela podívat paní Běla gran Jensen. A zároveň nás velmi potěšila, protože nám přivezla dárek v podobě tří tabletů. Ty jsme si mohli během poledního klidu prvně osahat a měly opravdu velký úspěch. Moc děkujeme paní Běle a hnutí Stonožka! Odpoledne jsme přeskočili o pár týdnů později a připravili dožínky. Ozdobili tolik potřebné hrábě všemožnými mašlemi a ozdobami a jde se do průvodu. Další úspěšný den jsme zakončili diskotékou, kde se každý z nás vydal z posledních sil. Přes noc dočerpáme a zítra do toho jdeme zase naplno :)

pátek - čajobraní

Dnešní den je ve znamení nového svátku, čajobraní. Rozhodli jsme se, že k již zaběhnutým svátkům přídáme svůj a budeme usilovat o to, aby byl uznávaný jako státní svátek, tedy logicky pracovní a školní volno. Snad se nám náš záměr vydaří a my si tak do budoucna prodloužíme podzimní pobyt :-). Rádi bychom, aby v televizi běžely po celý den svátku čaje pohádky. Na to konto jsme shlédli pohádku Tři bratři, která se nám kolektivně zdá vskutku povedená. Po obědě jsme se vydali na výlet. Co jiného taky ve svátek, že? Došli jsme až do chaty Barborka, kde jsme se před zpáteční cestou posílili horkou griotkou. Po večeři jsme si zahráli kvíz, kde z jsme měli poznat z které večerníčkové pohádky je momentka. Ale to by nebylo až tak složité, kdyby z momentek nebyly vyretušované ústřední postavy. Moc se těšíme na zítřek, protože nám příjedou někteří z rodičů a budeme společně trávit většinu zítřejšího dne. Tak dobrou noc.

sobota - Májka

Hned po snídani k nám přijeli rodiče a my jsme je s radostí přivítali. Poté jsme se s rodiči rozdělili a zatímco oni poslouchali výklad zajímavé přednášky, my jsme šli ven hledat pomůcky pro vyrobu věnců a májky. Kluci šli hledat vhodný stožár a devčata sbírala ozdoby na věnce. Ve chvíli volna před obědem jsme si ještě za krásného slunečného počasí zaskákali na venkovní trampolíně. K obědu nám pan kuchař přiravil pórkovou polévku a rizoto. Po odpoledním klidu jsme šli na hřiště, které je na upraveném svahu za naším penzionem. Někdo šel na prolézačky a houpačky a dokonce jsme si vykoušeli i provazochodectví na slepciálním laně - slackline. Ten kdo se této technické disciplíny bál, mohl vyzkoušet třeba stavbu komína nebo si pohladit kozy, které se pásly na zatravněném svahu za hotelem. Velká legrace byla i na kolotoči, který je též jednou z atrakcí areálu. K večeři jsme dostali sekanou s bramborem. Večer jsme hráli hru na motiv známé televizní soutěže kufr. Rozdělené soutěžní skupiny měly za úkol poznat za malými dlažticemi skrytou osobu, která se jim postupně odkrývala. Moc jsme si to užili a dokoce si zasoutěžili i s našimi rodiči. Na závěr podzimního pobytu jsme si pro připomínku pustili fotografie z letošního tábora a zavzpomínali třeba na to, jak jsme natáčeli velmi povedená videa a scénky. To jsme se zase před spaním nasmáli. Zítra zabalit a jedeme domů. Už se na nás těšíte?

neděle - to nám to zase uteklo...

Dnešní den se nesl ve znamení balení a přípravy a odjezd. Protože nám už od rána počasí přálo, všichni jsme se snažili co nejdříve zabalit a před odjezdem si ještě venku zahrát pár oblíbených kolektivních her a nachytat poslední doušky janovského sluníčka. Po obědě jsme se s přánim brzkého shledání rozloučili s hotelovým personálem a vyrazili směr Liberec náměstí Na Rybníčku, místa hromadného loučení. Všem díky, ahoj a brzy zase nashledanou!